opinie prasowe o spektaklu DEALER 


 

<< powrót do spektaklu "DEALER"

 2008 

       

       "(...) Jakie są konsekwencje picia alkoholu, w zabawny a jednocześnie dramatyczny sposób opowiedzieli słupskiej młodzieży aktorzy teatru edukacyjnego STOP. W poniedziałek w mieście rozpoczęli cykl teatralnych warsztatów edukacyjnych dla nastolatków. (...) wezmą w nich udział wszystkie pierwszaki ze słupskich gimnazjów.(...)
- Dealer porusza temat sprzedaży i powszechności picia alkoholu, jego dostępności oraz mody na picie - mówi Mirosław Gliniecki, autor i aktor spektaklu. - Dotyka kwestii społecznego przyzwolenia na zachowanie nietrzeźwych, ich usprawiedliwiania i akceptowania.(...)."

                                                                                         Monika Zacharzewska
                                                                                    
    "Dilerzy ze sceny kusili słupskich gimnazjalistów"
                                                                           GŁOS POMORZA Nr 212, 10 września 2008r.

 

 2007 

       

   "Wczoraj w Gimnazjum Nr 9 rozpoczął się cykl prezentacji programu o zapobieganiu uzależnieniom. 
- Uczniowie najpierw oglądają spektakl dotyczący problemów alkoholowych, następnie sami biorą udział w dramie moderowanej przez aktorów - mówi Mirosław Gliniecki, szef artystyczny Teatru STOP. 
       Aktorzy do tej pory pokazali program tysiącom młodych ludzi w całej Polsce. Przez kolejne dni teatr zaprezentuje się w innych włocławskich placówkach. Koordynatorem przedsięwzięcia jest Wydział Promocji Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miasta.(...)."

                                                                                            Wojciech Alabrudziński
                                                                                                                     
"Stop  uzależnieniom"
                                                                                GAZETA KUJAWSKA Nr 274, 23 listopada 2007r.

  2005/06 

       

       "(...) Na czym polega fenomen tej niezwykłej popularności? Akcja spektaklu rozgrywa się w dwóch kontrastowo zestawionych scenicznych planach. Świat dealerów, kolorowy, atrakcyjny, dynamiczny, przypominający swą poetyką telewizyjne reklamy i równie jak one fałszywy - zderzony jest z ponurym światem alkoholika nieuchronnie pogrążającego się w otchłani nałogu. Te sceny rozegrano w konwencji pantomimy. Mrocznym obrazom postępującej degradacji towarzyszą nostalgiczne melodie. Klarowna prosta fabuła, czytelna symbolika, wyraziste kreacje aktorskie stworzone przez Mieczysława Giedrojcia, Mirosława Glinieckiego i Daniela Kalinowskiego oraz oryginalna ilustracja muzyczna przygotowana przez Andrzeja Andermana i Waldemara Tomaszewskiego (ostatnio również przez Martę Gliniecką) to nie jedyne atuty tego niezwykłego spektaklu. Kiedy kończy się sceniczna opowieść - a finał jest niejednoznaczny i prowokujący do przemyśleń - spotkanie aktorów z młodzieżą ma swój dalszy ciąg. Wspólnie próbują dotrzeć do źródeł problemu, zastanawiając się nad przyczynami alkoholizmu. Co sprawia, że życie może zmienić się w ponurą wegetację? Samotność? Uleganie towarzyskiej presji? Brak głębokich więzi rodzinnych? Poczucie niespełnienia?
       (...) Od (...) lat spektakl "DEALER" cieszy się niezmienną popularnością , potwierdzającą trafność propozycji Teatru STOP. Realizatorzy, prowadząc z widownią swoisty dialog, zapraszają młodzież do rozwijającej wyobraźnię intelektualno-artystycznej przygody.(...)"

                                                                                            Izabela Nowak
                                                                                   
"Edukacja, profilaktyka i ... DEALER w Teatrze STOP"
                                                                                MIESIĘCZNIK 12/1, XII'2005/I'06

                                                                                                                      

 
 

<< powrót do spektaklu