V WARSZTAT TEATRALNY 

TEATRU STOP 

NA  V-LECIE  SPOŁECZNEGO GIMNAZJUM  USTECKIEGO TOWARZYSTWA OŚWIATOWEGO

V'2009

 

 

       Gimnazjum UTO jest szkołą społeczną, założoną w 2004 roku z inicjatywy Usteckiego Towarzystwa Oświatowego. Znajduje się ona w budynku Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika, przy ulicy Bursztynowej 12. Dyrektorem szkoły jest Pani Marta Stetsko. Inicjatorką realizacji pierwszego Warsztatu w Gimnazjum UTO jest Pedagog Szkolny Pani Izabella Hirsz, która współpracuje z Teatrem STOP od 2001r., wówczas to pierwszy raz sprowadziła zespół do Ustki do Liceum Ogólnokształcącego im. M.Kopernika.

       Warsztat Teatralny w pięcioletniej historii tej szkoły Teatr STOP realizuje piąty raz. Zajęcia odbyły się w dniach 26-29.05.2009 roku w auli szkolnej oraz w sali Kina Delfin. Tym razem charakter zajęć był stricte teatralny i związany był z przygotowaniem spektaklu, który miał uświetnić obchody szkolnego jubileuszu.

       Dwunastoosobowy zespół aktorów z klas I i II podjął się niełatwego zadania. W ciągu czterech dni przygotowali pełnowymiarowy spektakl, który humorystycznie nawiązywał do potencjalnej historii szkoły, jej logo (ptak) i myśli przewodniej - "orła po locie poznać". 

       Grupa nazwała się "Teatr  JAJCARZE". Tytuł przedstawienia - "Szkoła z jajem". Scenariusz będący swobodną adaptacją sztuki Franza Pocci "Kasperl jest wszędzie..." napisał Mirosław Gliniecki, który prowadząc kolejne zajęcia zadomowił się w tej szkole na dobre. 

       Premierowa prezentacja miała miejsce w sali Kina Delfin - 29 maja 2009r. o godz. 16.00.  Przedstawienie stanowiło część uroczystego programu artystycznego związanego z obchodami V-lecia istnienia szkoły.   

 

 

                                                                       *

                                                                  *        *

 

Teatr Młodzieżowy    J A J C A R Z E

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

<< powrót do Terminarza